opticka siet

Všetky Vaše návrhy a nápady píšte sem!

opticka siet

Poslaťod Lukasfilo » 27 Júl 2011 21:29

mam otazku, ci nasa obec riesi moznosti pripojenia na internet aj pomocou optickej siete????????
Lukasfilo

Re: opticka siet

Poslaťod Samák Luboš » 28 Okt 2011 12:12

Lukáš momentálne má záujem firma Slovak-Telecom postaviť v našej obci stožiar -vysielač,ktorý by mal byť umiestnený niekde v lokalite pri družstve a ten by mal vykrývať Skalku Wifinou v dvoch smeroch /dolina smer Súča a smer Nemšová/Minimálne by sme mali veľmi kvalitné Wifi. Budeme s nimi ešte jednať a na prvom stretnutí sme im naznačili náš záujem o optiku,ale moc tomu naklonení neboli.Každopádne na ďalšej schôdzke požiadavku na optiku určite znovu otvoríme.Budem informovať.
Samák Luboš

Poslaťod LukasOriesek » 17 Jan 2012 10:26

Pripojenie v Skalke nad Vahom je celkovo dost problem a dlhodoby co si vsimam.

Lukas
Ziadny operator ti nedoda do Skalky opticku siet. Bolo by to pre neho nerentabilne, nakolko ludia ocakavaju vela muziky za malo penazi a zaviest optiku po obci by nebolo prave z kategorie najlacnejsie(vybavenie povoleni, rozkopavky, kablovacky, zvaranie optiky, uprava terenu). Ono by sa to dalo spravit, v tom nevidim problem, ale len na vlastne naklady.

Osobne si myslim, ze pre obec by bolo lepsie spravit vlastnu siet (ethernet/wifi) a nasledne z jedneho centralneho bodu tam pustit internet. Len by sa musel najst clovek, ktory do toho trochu vidi, navrhol by to a potom aj spravoval. Ja som v minulosti nieco taketo chcel realizovat, ale nakoniec z toho vzislo z dovodu uradnych prekazok. Vsetko je zdlhave a clovek na to nema tolko casu ked je sam. To by chcelo viac zanietenych sialencov :) Takeho riesenie by malo viacero vyhod. Do jednej velkej siete by boli pripojeny vsetci uzivatelia s cim nasledne suvisi moznost zdielania obsahu, hranie hier po sieti atd atd.

p.Samak
Tvrdit, ze v to co ide budovat Telekom bude kvalitna WiFi je dost zavadzajuce. Bez urazky, ale nie vsetko bezdrotove je WiFi, hoci pracuju na podobnom/rovnakom principe, len ide o rozne technologie. WiFi v Skalke mozte mat od T-printu/ICSS, kde dostanene do okna/na balkon/strechu zariadenie Motorola Canopy a frcite. Mozno ak sa Telekom s novym vysielacom nakopne, bude lepsi signal na mobilny net(3G, FLASH-OFDM), hoci ceny ich mobilneho netu su neskutocne zdieranie.
Ale je dobre, ze sa nieco konecne robi, hoci pre ludi by bolo vyhodnejsie zaviest konecne DSL. Pozornost OcU by som zameral skor na tuto stranku veci...
LukasOriesek

Poslaťod Ľudmila Žúžiová » 30 Jan 2012 18:18

Pekný deň,
Optická sieť, aj DSL sú cez Skalku nad Váhom vedené, je len na vlastníkovi siete, v tomto prípade Slovak Telekom, aby ju rozšíril a sprístupnil pre sirší okruh záujemcov. Čím viac možností a alternatív, tým skôr je šanca tlačiť na kvalitu a rýchlosť. Ceny nadol stláča hlavne konkurenčný tlak. Dúfajme, že behom roka bude toho na výber viac a v lepšej kvalite. Ja osobne verím, že áno.
Ľudmila Žúžiová

Poslaťod LukasOriesek » 02 Jún 2014 10:55

ano, vedene su...
- v optiku netreba verit, malokto bude mat na pripojku 200-400€, + prevodnik
- DSL som sa pytal a zistoval od roku 2007, je rok 2014 a DSL je tam na 1, mozno 2 uliciach co viem o par ludoch ze to maju

v dnesnej dobe, ked sa vsade zavadza VDSL a vyradzuju sa starsie DSL, tak mozno posunu nejaku aj do Skalky...je to taka ironia...bohuzial
LukasOriesek

Späť na Návrhy a nápady

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť